סוגי טיפולים ברפואה המשלימה

רפואה משלימה

רפואה משלימה היא שם כולל למגוון טיפולים שונים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות.
חלק מהטיפולים ברפואה המשלימה הם טיפולים בעזרת מגע וחלק מהטיפולים נותנים דגש על שיח ורקיחת טיפות או תרופות טבעיות.
הטיפולים הכוללים מגע הם- טווינא, שיאצו, רפלקסולוגיה, דיקור סיני, אבנים חמות ועוד.
הטיפולים הכוללים שיח ורקיחת רקיחות שונות או שינוי תזונה הם- טיפול בפרחי באך, נטורופתיה, הומאופתיה ועוד.
כל אחד מסוגי הטיפולים מותאם לבעיה אחרת.

הטיפולים המשלבים שיח מותאמים כמובן בצורה טובה יותר לבעיות המוגדרות נפשיות בעוד הטיפולים הכוללים מגע מותאמים יותר לבעיות פיזיות.
כמובן שכיוון שישנה השפעה של גוף ונפש האחד על השני, כל הטיפולים בין אם במגע ובין אם בשיח תורמים גם לגוף וגם לנפש.
פעמים רבות מטופל מתחיל טיפול בתחום מסוים- למשל, טיפול בדיקור סיני שעוזר לו וכדי להפיק תוצאה מירבית המטפל ממליץ לו להתחיל טיפולים נוספים בתחום אחר כמו למשל טיפול בפרחי באך שיכול לתת למטופל מעטפת נפשית ופיזית חזקה המועילה לו.

נסביר זאת בדוגמא- אדם המגיע לטיפול בדיקור סיני בעקבות כאבי ראש בלתי פוסקים.
המטופל מקבל טיפול בדיקור ולאחר זמן מה המטפל מבין כי שורש הבעיה הוא סטרס נפשי המעיק על האדם ומביא את כאבי הראש הטורדניים.
במצב כזה, המטפל יכול להמליץ למטופל על טיפול אחר במקביל כמו למשל טיפול הומאופתי או טיפול בפרחי באך במטרה לפתור את הסטרס בעזרת – השיח, הטיפות והתרופות הטבעיות המוצעות במסגרת הטיפול.
כאשר המטופל מבצע את הטיפולים במקביל הוא מתחסן נפשית וכך הסטרס פוחת וכן כאבי הראש פוחתים גם כן.

מטופלים רבים אוהבים מאוד לגשת לטיפולי רפואה משלימה וחשים כי הם מרפאים עצמם נפשית ומביאים לריפוי פיזי מתוך כך.
חשוב להדגיש כי הטיפולים המשלימים הם טיפולים טבעיים- כך שהתרופות הניתנות במסגרת הטיפול הינן טבעיות לכן לא צריך להיות שום חשש מצד המטופלים להגיע לטיפולים מסוג זה.
מטופלים רבים מתחברים לסוג טיפול מסוים יותר מלאחר ולכן חשוב להגיע לטיפול המתאים לבעיה שלשמה הגעתם אבל במקביל חשוב להתחבר לסוג הטיפול וחלילה לא לפחד ממנו או להגיע באי נוחות.
דבר נוסף שיכול לעזור למהלך הטיפול הוא לא להגיע סקפטים- אנשים המגיעים לטיפול שהם לא מאמינים בו לא יחוו אותו כמו שצריך, כמובן שלטיפול סגולות משלו והוא ישפיע בכל מקרה אבל אין כמו להגיע לטיפול שמאמינים ביכולות שלו לרפא אתכם גם אם לא מדובר ברפואה כפי שאנו מכירים אותה.

מאמרים נוספים

טיפולים טבעיים
Uncategorized

4 טיפולים טבעיים נפוצים ומומלצים

טיפולים טבעיים, או בשמם הנפוץ יותר "טיפולים אלטרנטיביים" מהווים חלק בלתי נפרד מחיינו.יותר ויותר אנשים מצטרפים לטיפולים הללו בנוסף לטיפולים אותם מציעה הרפואה המערבית.רבים מעידים