מהי רפואה אלטרנטיבית ומדוע היא כל כך חשובה?

רפואה אלטרנטיבית

רפואה אלטרנטיבית מקבצת בתוכה מגוון סוגי טיפולים טבעיים שמטרתם העיקרית היא עבודה על הנפש תוך ידיעה שגוף ונפש האדם מושפעים האחד מן השני.
הבסיס לטיפולי הרפואה האלטרנטיבית היא ההבנה שהנפש משפיעה באופן ישיר על הגוף ולהפך.
כאשר אנחנו מרגישים חוסר איזון נפשי מסיבה כזו או אחרת אנחנו נוטים לחוש גם בבעיות גופניות כלשהן שעל פניו לא חשבנו שקשורות למצבנו הנפשי.

לדוגמא: במקרים רבים אדם שנמצא במצב של לחץ תקופתי שלא מרפה ממנו, גופו מגיב בהתאם- אם דרך כאבי ראש, נוקשות שרירים וכו'.
באותה הסיטואציה סביר להניח שהאדם הסובל מכאבים לא יקח בחשבון שהלחץ הנפשי בו הוא נתון הוא הגורם לבעיות הגופניות.
ברגע שמתעוררת בעיה פיזית אנשים בטוחים כי הרגשות שהם חווים מושפעים בגלל הבעיה הפיזית ולא להפך, כיוון שאנשים רבים לא נוטים לייחס חשיבות גדולה לתחושות הנפשיות ומייחסים חשיבות עליונה לתחושות הגופניות.
במצב כזה, הם ניגשים לרופא על מנת לטפל בבעיות הפיזיות שלהם ומגלים כי התחושות הנפשיות נותרו בעינן, כך בדרך כלל אנשים מגיעים לעולם הרפואה האלטרנטיבית.

כיוון שרפואת הגוף מהווה חלק נכבד מחיינו והרפואה בארץ היא מהמתקדמות בעולם, רבים נוטים לחשוב כי הרפואה האלטרנטיבית לא באמת מועילה לאדם וכי כל הבעיות שמתעוררות, גם הגופניות וגם הנפשיות צריכות להיות מטופלות ע"י כדורים.
במצב כזה מטופלים הנשלחים לטיפולי הרפואה האלטרנטיבית , מגיעים סקפטים לטיפול ומופתעים לגלות כי אכן הבעיה שלהם נפתרה בעזרת הטיפול המשלים.
כמובן שלכל מצב נפשי/ פיזי יותאם טיפול אחר משלל סוגי הטיפולים שמציעה הרפואה האטלטרנטיבית שיכול להועיל למצב הקיים.

הרפואה האלטרנטיבית היא תחום מתפתח ובחלוף השנים אנו מגלים עוד ועוד תחומים בהם ניתן לטפל בעזרתה.
בעבר, מעטים האנשים שהיו פונים לשירותי הרפואה האלטרנטיבית אך כיום היא מהווה חלק איטגרלי מחיינו וכן אנשים רבים פונים לטיפולים באופן קבוע גם אם לא סובלים מבעיות בהווה כיוון שהטיפולים נותנים להם תחושה טובה. הטיפולים בחלקם יכולים לעודד לתפיסת חיים שונה ולשינוי בהרגלים ובצורת החיים כך המטופלים מסגלים לעצמם הרגלים נכונים לטווח ארוך ובהתאם מרגישים טוב יותר ופחות זקוקים לתמיכה.
מה גם שלאחר פנייה לסוג טיפול מסוים לעיתים בהמלצת המטפלים נעשים שילובים ואדם שמטופל בצורה מסוימת הולך לטיפולים נוספים בתחום אחר.
סוגי הטיפולים הקיימים משלימים זה את זה וטיפול הכולל מגוון סוגי טיפולים ביחד יכול ליצור תוצאה יעילה יותר, כמובן תלוי במצב.

מאמרים נוספים

טיפולים טבעיים
Uncategorized

4 טיפולים טבעיים נפוצים ומומלצים

טיפולים טבעיים, או בשמם הנפוץ יותר "טיפולים אלטרנטיביים" מהווים חלק בלתי נפרד מחיינו.יותר ויותר אנשים מצטרפים לטיפולים הללו בנוסף לטיפולים אותם מציעה הרפואה המערבית.רבים מעידים

רפואה משלימה
Uncategorized

סוגי טיפולים ברפואה המשלימה

רפואה משלימה היא שם כולל למגוון טיפולים שונים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות.חלק מהטיפולים ברפואה המשלימה הם טיפולים בעזרת מגע וחלק מהטיפולים נותנים דגש על